By Vendég on 2010. július 31. Szombat
Posted in Zöldség
Válaszok 4
Kedvelések 0
Megtekintések 6.1K
Értékelés 0
Sziasztok! Sikerült szereznem néhány darab lugasparadicsomot. Szeretném elvetni a magokat belőle,az egyetlen gond csak az,hogy a termések még nem teljesen érettek. Narancssárga színűek. Van esély a magok kikelésére? Eddig csupa pozitív tapasztalatom volt a paradicsom magvetéssel,de azokat érett termésekből szedtem ki. Üdv,Lotti
Kedves Lotti! Ha még nem érett a paradicsom a magok sem lesznek jó a magvetésre. Sőt! Mondok egy titkot: Ha el szeretnéd vetni a magokat még direkt ott kell hagyni a paradicsomot ott a növényen , és későn kell leszedni, az érdekében ,hogy kikeljenek a magok. Szóval ha növényen van a paradicsomod várd meg míg beérik , szinte majdnem elfonnyad, és utána vesd el, vagy pedig , ha nincs a növényen nem fognak ki kelni a magok. Remélem tudtam segíteni! Sok szerencsét!!
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Kedves Regina!Májusban Tescóból vett paradicsomból vetettem magokat. Pirosak voltak,de kemények,szóval messze nem túlérettek. És május lévén,nyilván fóliásak is. Gyönyörű szépen kikeltek 1 héten belül.Persze biztos jobb túlérett termésekből vetni.Egy próbát azért megér és majd megírom hogy sikerült.Üdv,Lotti
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
A paradicsom vetőmagokat kifejezetten beérett, túlérett termésből nyerik.Ha a begyűjtött magok nem fognak kicsírázni, ne essen kétségbe: a kecskeméti Zöldségtermesztési Kutató Intézet előállít és forgalmaz Lugas F1 hibrid paradicsom magokat. Kifejezetten házikerti célú termesztésre ajánlott, és vetőmagvak forgalmazását végző boltokban bárhol kapható.
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
A paradicsom utó érő és ezért még van esély magvak gyűjtésére. Tavly az első fagyokig termett a paradicsomunk. Miután lefagyott a zöld termésekkel együtt a komposztra került. Csodák csodájára tavasszal sok paradicsom palántát talátunk a komposzt halmon.
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post