By Vendég on 2012. március 06. Kedd
Posted in Gyümölcs
Válaszok 3
Kedvelések 0
Megtekintések 5.5K
Értékelés 0
Szilvafa szúródarázs ellen mikor, mivel és hányszor érdemes permetezni?
Pontosan az említett kártevő mit, a fa mely részét károsítja és hogyan? Ilyen nevű kártevőről nincs tudomásom. Növénydoktor
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
A szilvafa termése lesz kukacos. Valahol olvastam, hogy talán a virágzáskor kell permetezni.Előre is köszönöm válaszát: Dr Ferenczy Tibor.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
A szilva termését két rovar is károsíthatja, melyeknek lárvái élnek a gyümölcsben. A poloska-szagú szilvadarazsak virágzáskor megjelennek, és tojásaikat a csészelevelek tövébe rakják. A kikelő apró lárvák berágják magukat az apró gyümölcsbe, melyek hamar lehullanak. Évente 1 nemzedéke van. Ha ez károsít, ellene sziromhulláskor és azt követően rovarölő szeres permetezéssel lehet védekezni. A lehullott apró terméskezdeményekből a lárvák 1-2 nap múlva másznak ki, ha naponta összegyűjtik azokat, a lárvák nem tudnak a talajba behúzódni telelésre, a kártevő egyedszámát csökkentik.Gyakoribb és nagyobb gazdasági kárt okoz a szilvamoly, évente 3 nemzedéke fejlődik, első nemzedék rajzása május elejétől, a második június második felétől, míg a harmadik augusztus elejétől kezdődik. Az egyes nemzedékek rajzása több hétig is elhúzódik, így a nemzedékek rajzása összeolvad, szinte folyamatos. A permetezés hatékonyságát, eredményességét szilvamoly feromon csapda alkalmazásával, figyelésével lehet fokozni. A feromon csapdákban észlelt beragadt molyok száma jelzi a rajzás menetét, a rajzás csúcsokat. Leghatékonyabbak a rovarölő szerek, ha a rajzáscsúcsokat követő 8-10 nappal történik, amikor a gyümölcs héjára rakott molylárvák kifejlődnek, és kezdik magukat a gyümölcsbe berágni. Szilvamoly ellen a következő szabad forgalmú rovarölő szerek vannak engedélyezve és hatékonyak: Actara, Decis mega, Dimilin, Insegar, Sherpa.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post