By Vendég on 2011. január 18. Kedd
Posted in Növényvédelem
Válaszok 4
Kedvelések 0
Megtekintések 5.5K
Értékelés 0
Tisztelt Szakértő/k/ Az egyik virágkatalógus kínálatában láttam már tavaly ősszel is és most is az Asclepias siriaca-közönséges nevén selyemkóró nevű gyomot.A még zöld termését belerakták egy pohárba,mintha ivó papagájok lennének.Valamelyest tényleg hasonlít,de ezzel a csellel egy nagyon veszélyes gyomot árusítanak.Szinte kiirthatatlan.Egyetlen előnye,a jó mézelő képessége./emiatt is hozták be a méhészek anno/A kérdésem tulajdonképpen az,hogy a selyemkóró nincs a tiltott növények listáján?Ha Nincs,akkor legyen.Amennyiben Önök is igazolják,hogy valóban a selyemkóróról van szó,elmondom,hol láttam.Az Alföldet már szinte teljesen elborította ez a gyom,nem kéne az egész országot szándékosan megfertőzni.Várom és köszönöm a válaszukat.Tisztelettel:Kis János.
Biztos a méz-lobbi titkos összeesküvése. :-) Virágkötők körében is népszerű növény. Ugyan gyomnövénynek minősül, de nincs semmiféle tiltólistán. Szerencsére kevésbé fertőzékeny növény, mint pl. a parlagfű, mert elsősorban a homokos talajokat kedveli. Megértem a felháborodását, de olyan fránya világban élünk, ahol, ha 1 Ft hasznot is hozna a tarackbúza, cserépben árulnák.
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Ha ez így van,akkor nincs miről beszélni.Ez alatt nem csak a környezet védelmet értem.A Duna-Tisza-köze,és az Alföld zöme homokos terület,lehet még árulni bőven a kis papagájkákat,hadd örüljenek a virágkötők.Viszont az ország éléstára is ez a terület.Hát melyik a fontosabb?
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Látom nagyon a lelkébe gázolt a kis papagájka. :-) Nem akarom védeni az árudát, de a parlagfűhöz hasonlatosan a hanyag, nemtörődöm emberek, akik nem takarítják le a területükről a gyomot, sokkal többet tehetnek a fertőzöttségért.
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Valóban kicsit hevesen reagáltam,ezek a dolgok mindig feldühítenek.Abban teljesen igaza van,hogy a termőterületeket művelni kell.Ez a gyom viszont nem csak ott hódít.Az erdőszéleken,ahol még nem zártak össze a fák,vagy a tisztásokon,mindenütt ott van /legalábbis itt a Duna-Tisza-közén/,kiszorítva az őshonos növényzet talán már utolsó példányait.Pl.:árvalányhaj.Ezeknek ugyan csak eszmei értékük van,de azért nagyon fontosak.Esetleg figyelmébe ajánlanám a természetvédőknek.Nem túl látványos,de nagyon hasznos cselekedet lenne.
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post