By Vendég on 2012. június 01. Péntek
Posted in Gyümölcs
Válaszok 2
Kedvelések 0
Megtekintések 4.9K
Értékelés 0
Márciusban ültetett vilmoskörte csemeték, (kb1,30méteresek)a tetejétől visszafelé elkezdtek feketedni, a kipattant rügyek levelei szárazak,és fonnyadnak. Mezőgazd.boltban azt mondták,valamiféle hernyó, és addig vissza kell metszeni, amíg barna folt van a (husáng)csemete keresztmetszete közepén.Már vagy 30cm-t vissza metszettem, de még mindig van, barna folt. Meddig érdemes egyáltalán vissza vágni, hogy életképes maradjon a kis fa? vagy ki kell szednem őket? Válaszukat előre is köszönöm!!! ui: minden szükséges védekezést(permetezést) megkaptak, a metszések, és egyéb felszíni sérülések seb-kezelve lettek!
Hernyo, kizárva! Akadhat kártevo, azt észrevesszuk! Inkább gombaolo szert ajánlok. Monilioza, lisztharmat, varasodás! Habár nálunk az idén rengeteg a tetu is,de oket látjuk!
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Amennyiben a tűzelhaláshoz hasonló, tüneteket produkál, pásztorbotszerüen meggörbült a hajtásvég és szárad, nagy valószinüség szerint hajtáshervasztó darázs lárvája garázdálkodik. A hajtásvéget úgy kell eltávolitani, hogy jó darab egészséges részt is vágunk, majd elégetjük. A kártevőt a hajtáson nem látjuk, mert az a hajtásban belül van, ezért én nem zárnám ki ezt a lehetőséget. A pontszerü bemeneti nyilások a hajtáson láthatóak. A gombaölő szer nem kifejezetten hatásos ez esetben. Rosszabb esetben tűzelhalásról van szó, a kezelésére korábban használatos antibiotikumot, humán egészségügyi szempontokból kivonták a forgalomból. Az, mármint az erwinia amylovora pik-pak elviszi a fát és nincs rá több gond. gombaölő szer ez esetben sem segít már, egyrészt azért, mert nem gomba. Itt is csak a csonkolás adhat némi reményt, sebkezeléssel. Nem csak az létezik, amit látunk, erre találták ki a tüneteket. A lemosó permetezés réztartalmú szerekkel nem elhanyagolható, mert baktericid hatása is van. Amit viszont ki lehet zárni, az a monilia, lisztharmat és varasodás. Ezek tünetei meglehetősen mások, mindezt tetézve azzal, hogy a monilia laxa nem fertőzi az almatermésüeket a vegetáció kezdetén, kizárólag a gyümölcsöket a sérülések helyén és az is inkább a monilia fructigena. Ő a csonthélyasok betegsége. Mindez nem elhanyagolható tény e kérdésben, bár a legfrisebb kutatási eredményeket nem ismerem.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post