By Vendég on 2012. szeptember 03. Hétfő
Posted in Gyümölcs
Válaszok 3
Kedvelések 0
Megtekintések 4.9K
Értékelés 0
Kedves Hozzáértők! Még gyerekkoromban úgy tanultam a nagyszüleimtől, hogy a gyümölcsfa ültetőgödrébe, a gyökerek alá szórni kell egy marék búzát. Nagyszüleim ezt azzal magyarázták, hogy a búza hamar csírázni kezd a nedves földben, hőt termel, és ezáltal a fa gyökeresedése is jobb eséllyel indul meg. Én ezt a hagyományt követve ültettem eddig, és minden fám megmaradt. Próbáltam utánanézni a neten, de nem találtam használható infót. Azt szeretném megkérdezni, hogy a fenti módszernek van valami tudományos alapja? Tényleg segíthet a gyökérképződésben a búza? Köszönöm szépen előre is a segítséget!
Kedves Lendvay! Annyi tudományos alapja van, amit a kedves nagyszülei is elmondtak. Elkezd lebomlani, hőt termel, jobban érzi magát a növény. De ugyan ez játszódik le akkor is, ha szerves trágyát tesz a gödör aljára. Az én nagymamám pl. a muskátli dugványokba nyomott mindig egy búzaszemet, mert azt tanulta a szüleitől, hogy úgy könnyebben megered. Én is így szoktam csinálni, bár még sose néztem utána, hogy van-e értelme, illetve nem vezettem statisztikát arról, hogy tényleg több ered-e így meg, mint búza nélkül.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Kedves Hédi,köszönöm szépen, a reagálásod, és az új ötleted. Hogy szerencsém volt, e ma sem tudom. Három házam volt eddig, így volt alkalmam kipróbálni a fenti módszert. Egy kajszi kivételével minden fám meghálálta a gondoskodást.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
A muskátli aljába nem búzát szoktak szúrni, hanem árpát, mert az hegyes. Más tekintetben teljesen mindegy.Ez állítólag azért jó, mert a gyökerezéskor olyan hormonokat termel a mag, ami a muskátlit is gyökerezésre serkenti.Ezt a fás dolgot még nem hallottam, de elképzelhető, hogy itt is szerepet játszanak a gyökerezési hormonok.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post