By Vendég on 2012. október 25. Csütörtök
Posted in Dísznövény
Válaszok 3
Kedvelések 0
Megtekintések 6K
Értékelés 0
Tavaly novemberben kaptam a szülinapomra egy cikláment. Tudtam róla annyit, hogy nyáron nem virágzik, csak azt az egyet nem, hogy nekünk is hozzá kell járulni a pihentetéséhez. Mostanra ledobálta az összes levélkéjét és virágait(kb. 2 hónapja nem is próbálkozott újakat hozni), az öntözést elkezdtem csökkenteni. Most mit tegyek?? Hagyjam, és úgymond legyen neki az ősz a pihenőideje, vagy kezdjem el újra locsolni rendesen és a következő tavasszal csináljam helyesen? SOS
Kedves Nóra!A cikláment szobai nevelése eltér egy átlagos szobanövényétől.Fütött meleg helyiségekben nem nagyon tartható,hűvös helyen/fűtetlen verandán,két ablak között/ viszont pompázni szokott.Felülről nem szabad öntözni,mert a levelek és a bimbók elrothadnak.A sárga leveleket,elnyílt virágokat tőből szakítjuk ki,mert igy nem tudnak berothadni a visszamaradó csonkok.Elvirágzás után csökkenteni kell az öntözések számát és a víz mennyiségét,addig míg a levelek leszáradnak.Ekkor nyugalmi állapotában nem igazán öntözgetjük.Juniusban átültetjük úgy,hogy a gumója egyharmada kilátszon a földből és mérsékelten újra elkezdjük öntözni. Az öntözővíz mennyiségét a levelek fejlődése szabja meg:kicsi levelek kevés víz,nagyobb levelek több víz. Meg kéne néznie,hogy él -e még a gumó,mert jó esély van rá,hogy egszerűen kirothadt szegény./Ha kiszedi a cserépből és jó kemény,feszes,akkor még él,de,ha puha,vagy csak a héj van meg,hát .../Viszont,ha vesz vagy kap egy újjab cikláment mostmár nagyon ügyesen fogja tudni gondozni.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
[quote name=Szalai Gáborné]Kedves Nóra!A cikláment szobai nevelése eltér egy átlagos szobanövényétől.Fütött meleg helyiségekben nem nagyon tartható,hűvös helyen/fűtetlen verandán,két ablak között/ viszont pompázni szokott.Felülről nem szabad öntözni,mert a levelek és a bimbók elrothadnak.A sárga leveleket,elnyílt virágokat tőből szakítjuk ki,mert igy nem tudnak berothadni a visszamaradó csonkok.Elvirágzás után csökkenteni kell az öntözések számát és a víz mennyiségét,addig míg a levelek leszáradnak.Ekkor nyugalmi állapotában nem igazán öntözgetjük.Juniusban átültetjük úgy,hogy a gumója egyharmada kilátszon a földből és mérsékelten újra elkezdjük öntözni. Az öntözővíz mennyiségét a levelek fejlődése szabja meg:kicsi levelek kevés víz,nagyobb levelek több víz. Meg kéne néznie,hogy él -e még a gumó,mert jó esély van rá,hogy egszerűen kirothadt szegény./Ha kiszedi a cserépből és jó kemény,feszes,akkor még él,de,ha puha,vagy csak a héj van meg,hát .../Viszont,ha vesz vagy kap egy újjab cikláment mostmár nagyon ügyesen fogja tudni gondozni.Köszönöm megfogjuk nézni, h él-e még a gumó, ha él akkor kezdjem el újra öntözni? Vagy legyen most ez a pár hónap a pihenőideje? Mert ez a fő ami érdekelne. Mindenesetre köszönöm.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Hát,ha még él akkor igen,de csak alig-alig,mert még nincsenek levelei,és elég könnyű kirothasztani.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post