By Vendég on 2002. március 09. Szombat
Posted in Dísznövény
Válaszok 2
Kedvelések 0
Megtekintések 2.1K
Értékelés 0
Leanderünkön tavaly nyáron fedeztem fel az élősködőt, s mostanra úgy tűnik, a termetes növényt teljesen megfertőzte. Mit tegyek? Vágjam vissza teljesen vagy létezik valamilyen szer, ami hatékonyan segíthet. Válaszukat előre is nagyon köszönöm.
Leanderén a takácsatka károsítása látható: a leveleken apró, ezüst színű szívási foltok vannak, melyek összeérnek. A takácsatka száraz, meleg körülményeket és zsenge növényi részekete kedveli. Ezért van az, hogy júliustól, a kánikulai meleg megjelenése után szokott hirtelen megjelenni, és felszaporodni. Szívó kártevő, melegben gyorsan fejlődnek ki újabb nemzedékei. A levelek hátsó oldalán élnek ezek a 4 pár lábú, pókhoz hasonlító, apró rovarok, szabadszemmel éppen láthatóak, de alaposabb megfigyelésükhöz kézi nagyítót érdemes használni. A telelésre elhelyezett növényén télen is életben voltak, valószínű elég jól érezték magukat, szaporodtak és szivogatták a leveleket(táplálkoztak). A károsított levelű hajtásokat érdemes visszametszenie, és kihelyezés után minél előbb kezelje(permetezze) le a következőkben felsorolt hatóanyagú atkaölő szerek bármelyikével: amitraz, bifentrin, flufezin, flucikloxuron, hexitiazox, piridaben. 8-10 nap múlva még 2 alkalommal javaslom a permetezést megisméteni, hogy eredeményes legyen az ölő hatás. A levelek mindkét oldalára egyenletesen juttassa ki az oldatot.
·
17 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
A leánderen pajzstetvek is előfordulnak gyakran.A levelek fonákán meg lehet találni és a levél szinén mézgás ragacsos foltok vannak.Kicsit körülményes de bevált módszer a leveleket bármilyen mosogatószerrel pl.Ultra Daesy szivaccsal áttorölni.Lejönnek vele a pajzstetvek és a növény nem károsodik a vegyszertől.Sűrűn kell ellenőrizni.Én is így kezelem a leánderemet. Üdvözlettel : Albertné
·
15 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post