By Vendég on 2012. január 04. Szerda
Posted in Gyümölcs
Válaszok 8
Kedvelések 0
Megtekintések 15.7K
Értékelés 0
A szomszéd épülete mellett 2 méterre sokéves szőlőlugasom van ami a teljes (napi 24 órás ) árnyék miatt szinte semmit nem terem! Elhatároztam kivágom a szőlőt! A nagy kérdés mit tegyek a helyére ugyanis a támrendszer alkalmas lenne az ültetendő növény megtartására. Gyümölcsfára gondoltam de nem tudom, hogy melyik képes ilyen folyamatos árnyékban élni gyümölcsöt hozni, azt beérlelni!
Nem tudom a mogyoró mennyire számít gyümölcsfának, de a félárnyékot szereti.Alá pedig epret, málnát tennék.
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
[quote name=Lotti]Nem tudom a mogyoró mennyire számít gyümölcsfának, de a félárnyékot szereti.Alá pedig epret, málnát tennék.Kedves Lotti!Mogyoróból már van a kert másik részén, évi több kiló termést szüretelünk! Köszönöm.
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Fát nem tudok, hogy lenne ilyen.A málna kimondottan imádja az épületek árnyékát, mert ott párás a levegő és nem égeti le éréskori kánikulában a rásütő nap, meg a talaj is több nedvességet tárol.Málnának viszont talán túl magas a meglévő támrendszer.Esetleg meg lehetne próbálkozni kivivel. 24 órás árnyékot talán az sem szeret, de elég jól tűri, és ha rekordtermés nem is várható, de valamennyi igen.Nálunk a Hayward-Tomouri termőpárost sztárolják leginkább. (Önporzóssal nem érdemes foglalkozni.)
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
[quote name=Gyöngyössy]Fát nem tudok, hogy lenne ilyen.A málna kimondottan imádja az épületek árnyékát, mert ott párás a levegő és nem égeti le éréskori kánikulában a rásütő nap, meg a talaj is több nedvességet tárol.Málnának viszont talán túl magas a meglévő támrendszer.Esetleg meg lehetne próbálkozni kivivel. 24 órás árnyékot talán az sem szeret, de elég jól tűri, és ha rekordtermés nem is várható, de valamennyi igen.Nálunk a Hayward-Tomouri termőpárost sztárolják leginkább. (Önporzóssal nem érdemes foglalkozni.)Egyszerre két javaslat is!!Köszönöm!Mindkettőből van a kertben, de a kiwi még nem termett. Hajtása az van, tavaly virágzott is de nem fordult termőre!
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Termőpár van? Vagy egy önporzós?Az önporzósként árultak nagyon gyakran nem rendelkeznek kifejlett bibével, így csak porzósok. Ami meg mégis tényleg önporzós, az elég kis termésű fajta.Néha azért abból is ki lehet fogni valóban értékeset.
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
[quote name=Gyöngyössy]Termőpár van? Vagy egy önporzós?Az önporzósként árultak nagyon gyakran nem rendelkeznek kifejlett bibével, így csak porzósok. Ami meg mégis tényleg önporzós, az elég kis termésű fajta.Néha azért abból is ki lehet fogni valóban értékeset.Párban árulták! Piros és kék jelzésű volt!
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Eszembe jutott valami. Érdemes lenne Tayberrit (szedermálnát) telepíteni. Az 5-6 méteresre is felfut, jó lenne neki a támrendszer. Az árnyékot is elviseli.Nagyon finom gyümölcs.
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Kivinél a kertben van termős, meg porzós egyed is?Homoktövissel jártam ugy, hogy vettem porzósat is meg termőt is, aztán később derült csak ki, hogy termős, de nem termő az összes.
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post