By Vendég on 2010. június 07. Hétfő
Posted in Növényvédelem
Válaszok 2
Kedvelések 0
Megtekintések 6K
Értékelés 0
A telkünkön kb.25-30cm talajvíz van.Az összes palántánk,gyümölcsfánk vízben áll,és ráadásul földigiliszta tetemek ezrei vannak a víz alatt,tiszta mocsár szag van.Azt szeretném tudni hogyha lemegy a víz,mivel kellene fertőtleníteni a kertet,a klórmész nem jó mert utána nem fog kinőni semmi ezt a tanácsot kaptam,tehát mivel fertőtlenítsem!Köszi a segítséget előre is!
A talaj fertőtlenítéséről olvastam:TALAJ FERTŐTLENÍTÉSE1. Átitatással1 m2–re 5 liter 10 %-os klórmész oldat készítendő!Törzsoldat készítése:1 kg klórmész + 2 liter víz = 2,5 liter 20 %-os klórmész oldat2,5 liter 20 %-os klórmész oldat + 2,5 liter víz = 5 liter 10 %-os klórmész oldatA klórmészhez az oldáshoz szükséges vízmennyiséget fokozatosan öntjük hozzá, állandó keverés mellett. A klórmész darabkákat keverőeszközzel (pl. fabottal) szét kell dörzsölni. A helyesen elkészített oldatban üledék nem lehet!A talaj fertőtlenítését úgy kell végrehajtani, hogy a fertőzött talaj felületét 10 cm mélyen 10 %-os klórmész oldattal, vagy 20 %-os mésztejjel átitatjuk, oly módon, hogy a talajt m2 - ként 5 liter fertőtlenítő oldattal belocsoljuk. Ezt követően a talaj felszínét kézi úton ásóval, vagy gépi úton ekével átforgatjuk, majd ezt a fertőtlenítőszeres kezelést megismételjük a már részletezett fertőtlenítőszerek egyikével. http://www.erd.hu/nyitolap/fontos/felhivasok/antszbelviz.htmlMáshol:Talajfertőtlenítés: a mezőgazdasági művelt területeket klórozni nem szabad, ki kell várni a talaj természetes öntisztulását. A talaj fertőtlenítése (például udvar) csak akkor indokolt, ha az észlelhetően fekáliával, egyéb fertőző anyaggal szennyeződött. Az emberi tartózkodásra, közlekedésre szolgáló földterületeket összefüggően szórjuk be klórmészporral, amelyet locsolással juttathatunk a talajba. http://www.hazipatika.com/services/news?nid=30014Azt sejtem, a klórmésztől lúgosodik a talaj, azért nem terem semmi. Amennyiben így van, meg lehet próbálkozni a savanyítással. A talaj savanyítása kénpor, alumínium-szulfát, vagy savanyító hatású műtrágyák segítségével oldható meg. A fenyőtüske is savanyítja a talajt.Amit írtam, inkább csak elmélkedés, hasonló gondom nem volt, így tapasztalatot sem szereztem. Jó lenne, ha egy szakember segítene eligazodni!Még valami: ha az árvíz miatt áll a víz és szennyeződött a talaj,nem csak fekáliát, vegyszereket is tartalmazhat, ezért semmiképpen ne ültessenek lágyszárú konyhakerti növényeket, mert az elfogyasztott termés károsíthatja az egészségüket! Inkább virágokat ültessenek az üres területekre. A fa gyümölcsét talán meg lehet enni.
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Az ANTSZ javasolt klórmészoldat sajnos a talajban élő növényeket is károsítja. A klórmész általános fertőtlenítő szer, mely valamennyi mikroorganizmust, kórokozót elpusztítja, amivel kapcsolatba kerül. Nem csak a növényeket, hanem a talajban élő hasznos mikroszervezeteket, melyek a talajéletet alkotják, is megölik. Ha valaki növényt is szeretne termeszteni a szennyezett területen, kerülje a klórmész alkalmazását.Az árvízzel talajba került szennyeződéseket valamennyi növény - a zöldségfélék és gyümölcsfák - gyökérzete felveszi és a növény valamennyi részébe, a gyümölcsökbe is bekerülnek. Általánosságban nem lehet javaslatot adni, hiszen az áradó víz tartalma helyenként eltérő, károsító hatása az összetételtől függ. Az idei évben nem javasolt ezeken a szennyezett területeken nevelt növények élelmezési felhasználása. Későbbiekben az idegen anyagok eltávozását a talajból siettetni lehet a föld fokozott öntözésével, kimosásával.
·
14 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post