By Vendég on 2010. július 20. Kedd
Válaszok 4
Kedvelések 0
Megtekintések 8.9K
Értékelés 0
Arra szeretnék választ kapni, hogy építésre már alkalmatlan anyagokat - fagyott mész, gipsz, cement - felhasználhatok-e talajjavításra, esetleg keverhetem-e komposztba?
Komposztálásnál szoktak használni porított meszet (~1-2 kg-ot 1 m3 komposzthoz), ha túl sok a zöldanyag és nem megoldott a szellőzés, vagy sok csersavas anyag került bele (pl. diólevél). A gipszet, cementet nem tenném a komposztba.A talajjavítás már bonyolultabb. Először is tudni kell, hogy milyen kémhatású a talaj. A kémhatás megváltozása milyen hatással lesz az ott lévő, és oda tervezett növénykultúrára. A gipszet a lúgos talajok stabilizálására, valamint tömör talajok lazítására használják. A mész lúgos kémhatásával befolyásolhatja a talaj tulajdonságát. A cement számomra talajidegen, nem szórnám el a kertemben.(Természetesen nem mindegy mennyi építési maradékot, mekkora területre juttatna ki.)
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Kedves Attila!Köszönöm a válaszát! A talaj kémhatását meglehet valami egyszerű hétköznapi módszerrel mérni? Egyébként homokos talajról van szó.
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Hallottam olyanról, hogy egyszerűen megkóstolták a földet, de ezt nem ajánlanám. Pontos, házi-barkács megoldást nem tudok.Homokos talajon egyszerűbb a képlet (és közben utána is olvastam). Laza homokos talajnál a kalcium tartalmú anyagokat használják a talaj megkötésére. A döglött mész részben elveszti a lúgos kémhatását és lassan visszaalakul mészkővé. A gipsz közel semleges kémhatású. Porítva, a földdel jól összedolgozva próbálkozhat a kijuttatásra.
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Kedves Attila!Köszönöm a segítségét!
·
13 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post