By Vendég on 2013. június 04. Kedd
Posted in Gyümölcs
Válaszok 3
Kedvelések 0
Megtekintések 2.3K
Értékelés 0
Tisztelt Tanácsadó! Igyekszem minél kevesebb permetezőszert használni, de ez nem mindíg sikerűl. Városi kertben nem tudom úgy ültetni a növényeket, hogy fa alá ne kerüljön. Sajnos nem találtam olyan infom. ami tályékoztatna, hogy a szamócába meddig kumulálódik a rovarölő. gombaölő stb,Arra is kíváncsi lennék, hogy a fáról esőáltal lemosott szermaradvánnyal mi történik a növényekben. Köszönettel Babinszkiné
amit ön tudni szeretne az a rovarölő és gombaölő szer dobozán van feltüntetve, hisz ahány szer annyi lebomlási idő
·
11 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Faluhelyen ezt úgy szokták megoldani, hogy a permetezés időpontjában egy egyszerű fóliával letakarják az pl szamócát. Egy ilyen ponyva lebomlási idje pár ezer év, ha nincs állandó UV sugárzásnak kitéve, így tutkóra megéri a beruházást. :-)
·
11 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Igen, ahány szer, annyi mód.Ami felszívódó szer, az a fáról nem mosódik le, ami meg nem felszívódó, azt a szamóca sem szívja fel levélen keresztül.Amúgy a szintetikus permetszerek elég jól (nagy mértékben) lebomlanak, nem sok marad belőlük már kiszórás után pár nappal sem. Erre nagyon odafigyelnek, nem úgy van, mint anno a DDT esetében, ami nem nagyon akart lebomlani.Ami meg a talajban megmarad a szerekből, az nem jelent kockázatot, mert a talajban fehígulva mennyiségük a kimutathatatlanság határát súrolja.De van viszont a biotermesztésben is használható réz, ami nehézfémként viselkedik (bár nem az), tehát mind a talajban, mind az emberi szervezetben felhalmozódik, és ha sok lesz belőle, akkor extrém esetben akár problémákat is okozhat.
·
11 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post