By Vendég on 2012. július 01. Vasárnap
Posted in Növényvédelem
Válaszok 2
Kedvelések 0
Megtekintések 3.9K
Értékelés 0
Kedves Bálint Gazda! A kertünkben van egy 1-2 éve telepített kis akácos amit apró fekete bogarak támadtak meg, amiktől már nem is nőnek! A Problémánk az az, hogy közvetlen az akáctól kb fél méterre a méhesünk van és nem tudjuk mivel lehetne lepermetezni az akácot úgy hogy a méheink ne károsodjanak!!! És még az lenne a kérdésem, hogy ezek a szerek amikre azt írják, hogy méhekre nem veszélyes, biztosan nem veszélyesek? Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Éva!Bár én is csak amatőr vagyok (gyermekeim most akarnak méhészkedni) de pár éve ráakadtunk egy viszonylag olcsó, teljesen bio szerre, ami annyira megerősíti az összes növényünket, hogy a szomszédokhoz képest is nálunk őserdő van, a kártevők eltüntek, se levéltetű, se gombásodás nincs a kertben és még olyan növények is vígan teremnek a homokos talajunkon, amit nem igazán ültetne egy hozzáértő ide a Duna-Tisza közére. (pl rododendron,áfonya). A szer neve EM-Bio, én csak neten tudom rendelni, mert a környező boltok nem árulják, de így is megéri. Kb 900 ft egyliter, tavaly mi kb 4-5 liter szórtunk szét a 300 négyszögöles kertünkbe. Az idén is kb ennyit vettem,de még van. Japán tudósok 20-30 éves kutatásának eredménye, a növényeken kívül az állattartásban is használhatják, több magyar egyetemen jó pár éve sikerrel használják -jobban bírja a növény a szárazságot, eltünnek a kártevők, a talaj termőképessége sokkal jobb, állatoknál megszünik a trágyaszag , egészségesek maradnak stb stb. Egy könyvet is adtak ki : A Föld megmentéséért címmel, ami erről a szerről szól, csuda dolgokat lehet megtudni erről a szerről.Nálunk bevált:))
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
Kedves József!Őszintén szólva e kérdésre úgy hivták fel a figyelmemet, tekintettel a fórumos nézetkülönbségünkre. Az Ön által e helyen leirtak, minden szakmaiságot nélkülöznek, az áfonya vonatkozásában. Ennek a növénynek speciális igénye az, hogy savanyú talajt igényel, aminek a PH-ja 4-5 között van. A 7-es érték a semleges. A 6 alatti ph érték nagy általánosságban már növényélettani szempontból kedvezőtlen. A talaj ph ját meszezéssel javitani tudjuk, illetve savanyú talajt igénylő növények esetében savanyú tözeggel a másik irányba tudjuk tolni. Mindebből az tűnik ki, hogy az áfonya igénye, a durván savanyú talaj, amely más növények számára kedvezőtlen. Számomra elképzelhetetlen, hogy egy akármilyen tudományosan összeállitott lötty az áfonya részére, éppen ahol van beállitsa az ő igényeinek megfelelő ph értéket, mig a mellette lévő és mondjuk mészkedvelő növénynek meg az ő optimális ph-ját. Mert vagy egyik irányba, vagy a másik irányba tolja el a ph-t, vagy nem változtat rajta. Ez legalább annyira tudományos, mint a fórumban /talajjavitó bio baktériumok/ a sziriuszról származó és a mi DNS- kel kombinálódó valami, vagy az, hogy 2012-re az emberi létforma a kristályos alakot vesz fel. Az sem következett ugye be, vagy csak én aludtam át az egészet.Akkor visszatérve az eredeti kérdéshez. Vannak méhekre veszélytelen szerek és ezen kivül van a méh kimélő technológia. Ezek szakszerű alkalmazásával a méhekben nem fogunk kárt tenni. Az itt javasolt szer alkalmazását már csak azért sem javasolnám, mert nem lehet tudni, hogy milyen hatással van a méhekre.
·
12 évvel ezelőtt
·
0 Kedvelések
·
0 Értékelés
·
0 Kommentek
·
View Full Post