1kert.hu - a FELCO specialista

  2010. március 10. Szerda
  3 Válasz
  2.2K Megtekintés
Tavasszal a szilvafak gyönyörüen viragba borulnak.Jo termes igerkezik. Eres elött beindul a rothadas, az összes termes elrothad, mumifikalodik . Kezzel kell szinte letepni a mumifikalt szilvat. Ez ev tavaszan alkalmaztam mar egy lemoso permetezest, majd 6 napra egy permetezest bordoi level .Hasonlo problema van az öszibarack termessel is. (Mindez Torockoszentgyörgyön) Segitseg -mi a teendö tovabb?
14 évvel ezelőtt
·
#7392
Üdvözletem! A Szilváját monília támadja meg. Ez ellen virágzáskor kell védekezni, ill. nagy hangsúlyt fektetni a tavaszi és őszi lemosó peremetezésre. Szerek tekintetébe monília ellen virágzásban példáula Chorus-t, Topas-t tudom ajánlani. 3x kell permetezni, fehérbimbós állapotban teljes virágzáskor és sziromhulláskor.Érdemes már idén nekifogni, ugyan a szilva már virágzik erőssen!
14 évvel ezelőtt
·
#7396
A szilvatermést kifejlődése alatt a szilvamoly lárvái fertőzik, benne élnek, ürülékjük, rágcsálékuk a gyümölcs husában megtalálhatók. Ennek a kártételnek következményeként tudja megfertőzni a Monilia fructigena nevű gomba, mely sebzéseken keresztül hatol be a gyümölcsbe. A termésfertőző moniliás betegség ellen a szilvamoly fertőzés megelőzésével lehet védkezni. A szilvamoly 3 nemzedékes, a rajzáscsúcsokat szexferomon csapdával ajánlott megfigyelni. A rovarölő szeres permetezések a rajzáscsúcsokat követő napokban a leghatékonyabbak.A téli lemosó permetezés réz tartalmú szerekkel a monilia gombák áttelelő alakja ellen fontos és ajánlott. A Monilia laxa gomba a szilva virágait,és azokból a hajtásokat fertőzi: ellene virágzásban 2-3 alkalommal ajánlott permetezni különösen hűvös, párás időjárásnál és elhúzódó virágzásban. Hazánkban a következő szabadforgalmú fungicidek hatásosak és engedélyezettek a M. laxa gomba ellen: tiofonát-metil hatóanyagú Topsin, ciprodinil hatóanyagú Chorus, miklobutanil Systhane dublo, penkonazol hatóanyagú Topas, propikonazol hatóanyagú Bumper, fenhexamid hatóanyagú Teldor. Növénydoktor
14 évvel ezelőtt
·
#7398
Még annyival kiegészíteném dr.Némethy írását, hogy virágzás előtt, még bimbós állapotban nyugodtan akasszon a szilvafákra fehér, ragacsos lapokat. Ezek a szilvadarazsak ellen jó. Aztán utána a molyok elleni védekezésre, ahogy előttem írták, a szilvamolyra való feromoncsapda kihelyezése szükséges. A csapdákat már most április végén ki lehet helyezni, mert május elején várható az első rajzás. Aztán a csapdában lévő ragacsos lapot figyelni, és ha nagyon sok van benne, akkor permeteznipl. Dipel-lel.Egyébként érdekes dolog ez a monília. A megelőzés az nagyon sokat tud javítani. Az udvaromban van 2 szilvafa, 1 kajszi, 1 cseresznye, 1 meggy. Ezen csonthéjasok közül lényegében csak a meggyet támadja a monília. Szilván egyáltalán nem jelentkezett semmilyen formában - a korábbi fát sajnos a himlő vitte el. A kajszin idén 3-5 kisebb hajtást kellett csak levágnom a monília miatt. A cseresznyefám pedig olyan, hogy eddig soha semmivel nem kellett permeteznem. Egyedül ragacsos csíkot teszek a törzsére. Viszont újabban az egyik körtefámat támadja a monília. Úgyhogy, már azok is veszélyben vannak.
  • Oldal :
  • 1
There are no replies made for this post yet.



Partnerek 
 

1KERT.hu - FELCO metszőolló, ágvágó és fűrész

Balintgazda.hu - Bálint gazda kertről, növényekről

Senior.hu - Teljes élet 50 felett (szenior magazin)

Villámfordítás Fordítóiroda - Tartalommarketing

Garden-guide.com - Your Daily Green Inspiration

Vissza a tetejére