1kert 800x90 2

  2010. június 13. Vasárnap
  3 Válasz
  4.3K Megtekintés
Udvozletem mindenkinek. Harom eves leanderem tavaly osszel hozott bimbokat, azonban megfeketedtek, nem nyilottak ki. Tavasszal atultettem egy nagyobb dezsaba, fold es por tehentragya keverekebe. Most ismet bimbos (kb egy honapja), azonban ismet kezdenek feketedni a bimbok. Napos helyen van, 2-3 naponta mersekelten locsolom, 5-5-5 osszetetelu virag tappal locsolom kethetente. Valaszt elore is koszonom. Papp Levente
14 évvel ezelőtt
·
#7746
Jut eszembe... a korai tápoldatozástól 100%, hogy lehullanak a bimbók, mert nálam is lehullottak először.Úgyhogy ezzel is vigyázni kell..Frissen átültetett növényt jópár hónapig nem kell trágyázni.
14 évvel ezelőtt
·
#7741
Kedves Levente!Igaza lehet Péternek. A leandert a lehető legkorábban kell kitenni a szabadba (először védett helyre) és lehetőleg későn teleltetni.Én eddig úgy tudtam, hogy -7 fokig elviselik a rövid éjszakai fagyokat, ehhez igazítva szoktam nyaraltatni, teleltetni. Azt olvastam, bizonyos fajták már 0, míg mások csak -10 fokon károsodnak.Figyelem az időjárás jelentést, és amikor úgy látom, hogy tartósan nem várható -5 foknál alacsonyabb éjszakai fagy, védett helyre kiviszem, majd további enyhülés esetén egy részüket kiültetem a kertbe komposzttal dúsított talajba, a többieket dézsában hagyom. Naponta bőségesen öntözöm, a dézsásak igénylik a heti tápoldatozást, de adtam már nekik kerti általános műtrágyát is. A napos helyet kedvelik.Nyáron nincs velük sok gond. Az öntözésen kívül szükséges néhányszor levéltetű ellen permetezni. Teleltetés alatt mindössze 3-4× öntözöm meg, de ez mindenkinél a teleltető helyen múlik.A teleltetés szintén az időjáráshoz alkalmazkodva történik. Mikor már várhatóak az éjszakai fagyok, kiásom a talajból, és védett helyen tartom, míg lehet.A metszéssel óvatosan kell bánni, mert abban az évben nem fog virágozni a növény. Inkább csak alakítgatni kell, ha formátlanul nő egy-egy ág. Drasztikusan visszavágni felkopaszodás esetén ajánlott. A levágott ágakat lehet gyökereztetni.El tudom képzelni, hogy esetleg a tehéntrágya mellett sok a növénynek a rendszeres tápoldatozás, kevés az öntözés, vagy az esőzések ártanak a bimbóknak.
14 évvel ezelőtt
·
#7719
Kedves Levente. Nekem is van Leanderem és nálam is előfordult ez a probléma.Nekem azt mondták, hogy azért lehet, mert a növényt túl későn vettem ki a telelésből, és ezért a virágok nem tudtak kinyílni, és ledobta a növény.Nem tudom, önnél ugyan ez-e a probléma, de lehet kártevő is.Szerintem a korai vagy kései elővételben rejlik a hiba. Ugyanis ha korán vesszük elő, akkor a bimbók még elfagyhatnak, ha pedig későn akkor nem kap idejében tápanyagot a növény.Én tavaly vettem elő a teletetésből későn..már megindult a nedvkeringése, amikor és elkezdtem metszeni, és öntözni. Ilyenkor a korai túlzott tápanyagbevitelre így reagál a növény. Idén már időben vettem elő, és már ki is nyíilt az első pár virága a napokban.
  • Oldal :
  • 1
There are no replies made for this post yet.



Partnerek 
 

1KERT.hu - FELCO metszőolló, ágvágó és fűrész

Balintgazda.hu - Bálint gazda kertről, növényekről

Senior.hu - Teljes élet 50 felett (szenior magazin)

Villámfordítás Fordítóiroda - Tartalommarketing

Garden-guide.com - Your Daily Green Inspiration

Vissza a tetejére