Kedves András!
Úgy tűnik, nagyjából jól csinált mindent -az egyetlen "hiba" a földlabda szétesése -de ez nem feltétlenül Önön múlott ( a szállítás / rakodás során is sérülhet a földlabda, vagy eleve olyan típusú a talaj, ahol a növényt termesztik...)
A megadott adatok alapján azt mondanám, hogy gond lehetett a túl korai földlabdázás (szeptemberben lombhullató növényeket még nem nagyon szoktunk kilabdázni, általános szabály, hogy a lombhullást meg kell várni, az inkább október közepe..). Látni kellene a növény gyökérzetét is, mert egy ekkora növénynél már számít, hogy hányszor volt iskolázva (az iskolázások a földlabdán belüli gyökérmennyiséget növelik, így ültetés után kevésbé valószínű, hogy a meglévő gyökérzet nem tudja ellátni a növényt elegendő csapadékkal és tápanyaggal). A tavalyi év vége szokatlanul aszályos és meleg volt (még decemberben is napi szinten öntöztek a kertészetek), így könnyen előfordulhat, hogy tavaly nem vagy nem volt elegendő gyökérzet, ami a vizet felvegye, vagy nem volt elegendő csapadék az ültetést követően, és emiatt nem hajt ki a növény idén.
Az alany ( a növény alsó része, mely a gyökérzetet is biztosítja) a török mogyoró esetében általában szintén török mogyoró. Így, ha meghagyják az alulról kihajtó friss hajtásokat, szintén török mogyoró lesz belőle (csak persze sokkal lassabban, és nem az Önök által kiválasztott fajta, illetve ebben az esetben inkább bokorfa lesz).
A faiskolák reklamáció esetén általában kimennek és megnézik a körülményeket, gyökérzetet stb., javaslom, forduljon az értékesítőhöz, ahonnan a növényt vásárolta. Innen a számítógép mögül okosabbat nem tudok mondani.
Üdvözlettel: Kovács Adrienn