hobbikert 1kert 2024 karacsonyi banner 17

  2014. június 24. Kedd
  11 Válasz
  12.6K Megtekintés
10 év körüli cseresznyefánk levelei viragzás után elkezdtek "gyengülni", színük az erek mellett zöld maradt, egyébként világoszöldre váltott. Akkor a probléma nagyjából helyrejött, de most sokkal erősebben jelentkezik és levelek nagyrésze le is hullott. A tünet a fa egyes részein jobban jelentkezik de valamennyire mindenhol észlelhető. Szeretnénk megmenteni a fát de tanácstalanok vagyunk.
10 évvel ezelőtt
·
#17652
Válasz elfogadva
Üdv! Ha tippelnem kellene akkor magnézium hiányra voksolnék! Én úgy tudom az okoz ilyen tüneteket! Lombtrágyázással kezelhető! (esetleg egy közeli fotót nem tudnál feltölteni?)
10 évvel ezelőtt
·
#17652
Válasz elfogadva
Üdv! Ha tippelnem kellene akkor magnézium hiányra voksolnék! Én úgy tudom az okoz ilyen tüneteket! Lombtrágyázással kezelhető! (esetleg egy közeli fotót nem tudnál feltölteni?)
10 évvel ezelőtt
·
#17661
Többek között a magnézium.De pl. vas vagy nitrogén is.Meg lehet próbálni direkt magnéziummal, ha erre reagál, akkor megvan a megoldás.Vagy általános levéltrágyával, amiben minden fontos anyag van. Ez nagyobb eséllyel oldja meg a problémát, de ha mégse (mert valamiből éppenséggel túl sok van, ami egy másik anyag beépülését gátolja), akkor meg így nem lesz meg a megoldás.
10 évvel ezelőtt
·
#17674
Üdv!Küldök képet a fáról és a levélről is.Köszönöm a segítséget.https://drive.google.com/file/d/0B6qoouMyVmZLcE5CNHVBNVc3Y0E/edit?usp=sharinghttps://drive.google.com/file/d/0B6qoouMyVmZLdWUyWlJmOGZ3RE0/edit?usp=sharing
10 évvel ezelőtt
·
#17677
Üdv! Sajnos most sem lehet megnyitni a fotókat! Próbáld meg a kepfeltöltes.hu oldalra feltölteni és onnan a link a képhez címet beilleszteni ide! Úgy már biztos menni fog! :)
10 évvel ezelőtt
·
#17683
Erre 10 ember közül 9 rávágná, hogy vasklorózis. Én mint tizedik, azt mondom, hogy nem tudom...Lehet vashiány, vagy magnézium, vagy egyéb. Csak az a zavaró, hogy a levelek folyamatosan száradnak és hullanak. Ez valami akut problémára utal. Pl. műtrágyázás vagy friss szerves trágyázás utóhatása, vagy nagyobb mennyiségű fahamu, vagy a gyökerek elrágása, vagy kéregmoly kártétele, ilyesmi.
10 évvel ezelőtt
·
#17700
:D Nem vagyok híve semmi permetezésnek, kertünkben 2 cs.fa van, én mindig a beteg részeket eltávolitom, idén oly nagy volt a termésbőség 30 üveggel elraktunk, s még kétszer ennyi maradt a fánkon, Igaz ezt kb 2-3 évenként történik, arra figyeltem fel hogy a szomszédom bőszen permetezte fáit egy kivételével mind kipusztult, az enyém jó öreg fa, /50-60év/mindkettö eddig szépen termett. Másoktól is hallom a biológiai védekezés előnyeit kipróbáltam, szépen bevált
10 évvel ezelőtt
·
#17711
A levelek színe az csak következménye annak, hogy a fa egy zárt kertben, épületek között van. Jó lenne , ha a fa törzsének környékéről a talajról is készülne kép, az többet mondana az okról.A fa koronája erősen fel van kopaszodva,, valószínű a fény is kevés számára.
10 évvel ezelőtt
·
#17713
A biológiai védekezés addig szokott működni, ameddig nem támad semmi komolyabb kórokozó vagy kártevő. A honvédségünk is dicsőségesen védi hazánkat, de ha valaki megpróbálna elfoglalni minket, kb. fél nap alatt sikerülne neki. Ahogy pl. 56-ban a honvédség egyetlen puskalövés nélkül adta meg magát a szovjeteknek, hiába állította a rádióban Imre bácsi, hogy csapataink harcban állnak, a kormány a helyén van. (Amúgy a kormány sem volt már a helyén a beszéd idején, hanem menekültek.)
  • Oldal :
  • 1
There are no replies made for this post yet.



Partnerek 
 

1KERT.hu - FELCO metszőolló, ágvágó és fűrész

Balintgazda.hu - Bálint gazda kertről, növényekről

Senior.hu - Teljes élet 50 felett (szenior magazin)

Villámfordítás Fordítóiroda - Tartalommarketing

Garden-guide.com - Your Daily Green Inspiration

Vissza a tetejére