1kert 800x90 2

  2010. április 16. Péntek
  10 Válasz
  11.9K Megtekintés
Kedves Fórumozók! Ezt a témát azért indítom, hogy legyen hol beazonosíttatni az általunk megfigyelt, számunkra ismeretlen állatokat.
14 évvel ezelőtt
·
#25719
Válasz elfogadva
Az első kérdést mindjárt fel is tenném: Mik lehetnek ők? A hétvégén ástam a kertet, és egy régen kivágott almafa gyökere és föld alatti törzsrészei közelében akadtam rájuk.
14 évvel ezelőtt
·
#25777
Pedig ez a piros cincér tök extra...Elég kellemetlen lehet, ha mindentől megijedsz, ami megmozdul a kertben. :( A legtöbb állat sokkal jobban fél az embertől, semminthogy véletlenül is hozzád érjen, pláne a gyíkok, de ezt gondolom, már eleget hallottad! :) Esetleg megpróbálhatod, hátha segít, hogy döglött bogarakat megérintessz, és közben tudatosítod magadban, hogy nem tud kárt tenni benned, nem tud bántani, és élve sem tud bántani, hátha fokozatosan le tudod kűzdeni ezt az értelmetlen és kertészkedést megkeserítő undort. Nekem a hosszú éveken át tartó sikongatós pók-iszonyt sikerült elég civilizált keretek közé szorítani hasonló módszerekkel. Nem könnyű...! :unsure:
14 évvel ezelőtt
·
#25776
Hát semmiért nem rajongok ami repül vagy mászik.... sikongatok is eleget a kertben, de szomszédok már megszokták! Ja és frászt kapok a gyíkoktól is, meg a békáktól :) Pedig van bőven... Egyedül a lótücsköt bírom irtani, akár kézzel is mert nagyon haragszom őkelmére!
14 évvel ezelőtt
·
#25775
Szia! Melyik? A pajorok, vagy a piros cincér? Gondolom, a pajorok! :) Csak nem a Cincér Piroska? :)
14 évvel ezelőtt
·
#25774
Nagyon csúnya.... :laugh:
14 évvel ezelőtt
·
#25771
Igen, Ő az, amelyiken a szárnya teljesen fedi a potrohát. Nagyon szépen köszönöm a szép képeket.
14 évvel ezelőtt
·
#25770
Talán ő lesz: Gyerekkoromból nekem is rémlik, csak liliomon láttam én is, valóban, és mivel a liliomok a homokozónk mellett voltak, sokat láttam! :) Cincog is. A neve: Piros korongcincér (Pyrrhidium sanguineum) de nem 100% Rengeteg kép róla
14 évvel ezelőtt
·
#25769
Szeretném megtudni egy szép piros bogárka nevét,képet sajnos nemtudok róla feltenni, de megpróbálom leirni. 5-7 mm,egyszinü piros,téglalap alaku a páncélja, csak a liliom levelein találkozom vele. A cincérerekre hasonlit. Előre is köszönöm a segitséget
14 évvel ezelőtt
·
#25735
Köszi, a kisebbek valószínű ezek lesznek, de a nagyobb az akkora volt, mint 3 májusi cserebogár egymás után, és kb másfélszer olyan széles, a képen is látszik. Alien? :D
14 évvel ezelőtt
·
#25733
Van egy ilyen közmondás, amit erről a különös lényről találtak ki. Ezvalahogy igy szól: \"Nézd csak miből lesz a cserebogár!\" A cserebogarak (Melolonthinae) a rovarok (Insecta) osztályában a ganéjtúrók (Scarabaeidae) családjának egyik alcsaládja. Az alcsaládba 28 élő és egy kihalt nemzetséget, valamint 11, nemzetségen kívüli nemet sorolunk. Növényekkel táplálkozó, zömmel kártékony bogarak. Egyedfejlődésük általában több évig tart. Lárváik a földben élnek; az embrió csak nedves talajban fejlődik ki. A lárva a talajban vízszintesen és függőlegesen is vándorol: a fiatal lárvák humuszevők. az idősebbek polifág gyökérkártevők. A lárva a gyökeret elrágja, hámozza, gödrös mélyedéseket készít. Rágásával a másodlagosan károsító kórokozóknak is utat nyit. Az imágók jóval kevesebb tápnövényen élnek, mint a lárvák. Tápnövényük leveleit szabálytalan szélű, karéjozó rágással károsítják. Gradáció idején az elsődleges tápnövényeket tarrá is rághatják. A talajban lárva vagy imágó alakban telelnek. Magyarországon leggyakoribb és legjelentősebb kártevő cserebogárfaj a májusi cserbogár (Melolontha melolontha).
14 évvel ezelőtt
·
#25719
Válasz elfogadva
Az első kérdést mindjárt fel is tenném: Mik lehetnek ők? A hétvégén ástam a kertet, és egy régen kivágott almafa gyökere és föld alatti törzsrészei közelében akadtam rájuk.
  • Oldal :
  • 1
There are no replies made for this post yet.



Partnerek 
 

1KERT.hu - FELCO metszőolló, ágvágó és fűrész

Balintgazda.hu - Bálint gazda kertről, növényekről

Senior.hu - Teljes élet 50 felett (szenior magazin)

Villámfordítás Fordítóiroda - Tartalommarketing

Garden-guide.com - Your Daily Green Inspiration

Vissza a tetejére