1kert 800x90 2

  2010. július 31. Szombat
  5 Válasz
  4.2K Megtekintés
Az uborkám telis-tele van virágokkal,de a levele elkezdett rozsdásodni,vegyszert nem szeretnék használni,vajon mit tegyek vele?A paradicsom levelei összezsugorodnak és elbarnulnak?Ezzel is mit tehetnék? Vajon mi bajuk,és megmenthetőek-e még?
14 évvel ezelőtt
·
#8045
Kedves Éva!Kérem küldjön képeket a betegségről annak tüneteiről. Ha erre nics lehetősége, részletesebben írja le az elhalást, annak alakját, méretét, színét, rajta látható kiverődést, a foltos levelek helyét a növényen(alsók, csúcsiak vagy mindenhol).Kezelés nélkül valószínű, hogy nem tud beavatkozni a folyamatba. A foltos leveleket, ha csak kevés számút érint, csípje le és vigye el a területről, zárt neylon zacskóban dobja a szemétbe.
14 évvel ezelőtt
·
#8046
Tisztelt Doktor Úr!Sajnos az uborka,amikorra ezt a levelet írom teljesen elpusztult.Nincsen rajta levél,elhalt az egész. A paradicsom levelei szélükön rozsdásodna,besodródnak,és a termés is barna foltos. Ennél a növénynél még csak az alsó leveleken jelentkezik a probléma, a fenti hajtások épek. Mit tegyek?
14 évvel ezelőtt
·
#8050
A paradicsom növénynél a [b]fitoftórás betegség[/b] okoz leveleken , hajtás-száron hirtelen barna elhaló foltokat. Ez a gomba fertőzi a zöld paradicsom bogyókat is. Idén a gyakori esők és a hosszan tartó párás időszakok hatására súlyos fertőzések alakultak ki. Valamennyi rezet tartalmazó gombaölő szer alkalmas a védekezésre: a réz biotermesztésben is engedélyezett növényvédő szer. A réztartalmú szerek kontakt hatásúak, a növényre tapadva megakadályozzák a következő fertőzést addig, amíg egy újabb eső le nem mossa a bevonatot. Ha továbbra is esős lesz a nyár, ismételt permetezések szükségesek.A peronoszpórák elleni gombaölő szerek hatásosak e betegség ellen, de levelében azt írta, hogy vegyszert nem szeretne használni, így azokat nem soroltam fel.
14 évvel ezelőtt
·
#8051
Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm tájékoztatását,erre a betegségre a jövőben is figyelni fogok.Úgy orvosoltam a problémát vegyszermentesen,hogy rézdrótot szúrtam át a növények szárán. Lenne még a kérdésem. Balkon paradicsom magot vettem, ki is keltek, de olyan picike növények lettek,hogy az egész kb 10 cm-es. Egyébként egészségesek,tele vannak virággal és picioke bogyókkal. Kérdésem: miért ilyen miniatűrök? Tápanyagot is kaptak marhatrágyát, és rendszeresen öntözöm. üdv.
14 évvel ezelőtt
·
#8060
Az úgynevezett balkonparadicsomot olyan céllal nemesítették, hogy cserépben is megéljen, hiszen csak így fér el erkélyen, teraszon. Természetes, hogy kis méretű a növény és rajta a bogyók is. Ugyan termésük ehető, de nem elegendő rendszeres fogyasztásra.
  • Oldal :
  • 1
There are no replies made for this post yet.



Partnerek 
 

1KERT.hu - FELCO metszőolló, ágvágó és fűrész

Balintgazda.hu - Bálint gazda kertről, növényekről

Senior.hu - Teljes élet 50 felett (szenior magazin)

Villámfordítás Fordítóiroda - Tartalommarketing

Garden-guide.com - Your Daily Green Inspiration

Vissza a tetejére